Home » Systemy informatyczne » DPK Railways » Dyspozytor Centrali Ruchu

Dyspozytor Centrali Ruchu

Wizualizacja lokalizacji i statusu pracy pojazdu

Program Dyspozytor 2015 systemu DPK Railways został stworzony w celu usprawnienia pracy dyspozytorów i umożliwienia im zarządzania pociągami w czasie rzeczywistym. W tym celu aplikacja została wyposażona w nowe okno z wizualizacją bieżącego ruchu taboru na podkładzie mapowym oraz w narzędzia do szybkiej komunikacji z załogą pojazdów.

Aby umożliwić stałą synchronizację danych pomiędzy centralnym oprogramowaniem na dyspozytorni i oprogramowaniem w pojeździe, nowy Dyspozytor 2015 został wyposażony w uniwersalne narzędzia do wymiany danych z mobilnymi systemami instalowanymi w pojazdach.

Może on współpracować z:

  • własną, dedykowaną aplikacją mobilną autorstwa DPK
  • System instalowaną na tabletach, dowolną aplikacją innych dostawców zainstalowaną w pojazdach na komputerach pokładowych po jej integracji poprzez szynę wymiany danych.

Tak skonstruowany system daje dyspozytorom pełną i zawsze aktualną wiedzę o sytuacji w terenie. Zestaw filtrów umożliwia wybór pojazdów wg trakcji, linii, brygady, obszaru lub pojazdu.

Na bieżąco rejestrowana i prezentowana na mapie jest:

  • pozycja pojazdu na trasie przewozu,
  • status pracy pojazdu,
  • opóźnienie / przyspieszenie,
  • inne dane wg ustawień.

Prowadzący pojazdy mają zwrotnie na tablecie komplet zawsze aktualnych informacji o swoim rozkładzie jazdy, zmianach w rozkładzie, punktualności, utrudnieniach na trasie itp.. System zapewnia stałą łączność on-line dyspozytora z pojazdem.

SEARCH
LANGs